1.vyjižďka R.A.T. 2009 Triumph - Olomouc

Přátelé, Kamarádi
Jistě jste mnozí z vás zachytili informaci, že ve dnech  14.8 až 16.8  proběhlo víkendové setkání příznivců značky Triumph pod záštitou Olomouckého RAT klubu. Nám co jsme se zúčastnili se akce libila a víme, co se tam dělo, tak pro vás ostatní, co jste se nemohli přijet podívat, pár základních info a postřehů. 

Pátek 14.8.  Příjezd do hotelu byl po skupinách, vesměs většina účastníků vyrážela přímo z Triumph prodejny v Olmiku. Cesta vedla po dálnici do Brna (osobně nominuji do TOP 10 nejhorší silnice v EU), dále na Hustopeče a cíl v Bořeticích na Kraví hoře. Tam bylo pro nás i naše jednostopé miláčky připraveno velice komfortní ubytování. Piloti vesměs v krásných 2lůžkových pokojích, stroje pod zámkem v zastřešeném stání. Po ubytovacích formalitách jsme zasedli na terásce k reservovanému stolu a dali si, na co měl kdo chuť. Večer jsme ukončili v místním wellness centru -1,5h ve výřivce s dobrým vínečkem byla skvělá .

Sobota 15.8. Po snídani ( v ceně ubytování) jsme se začali připravovat na společnou vyjížďku. Odjezd z hotelu se povedl kolem 10,30h. Mezi tím nám čekání nečekaně příjemně zkrátil příjezd T-Rocketa s vestavěným TURBOdmychadlem. Odhad majitele 220PS a krouťák 350Nm byl vskutku impozantní. Trasa vyjížďky vedla přes Hodonín, Myjavu, Starů Turů, kde jsme si udělali krátkou zastávku a poté se pokračovalo na Nové Mesto n. Váhom, Trenčín, Veselí n. Moravou, Strážnici, Mutěnice. Ujeli jsme lehce přes 300km krásnou krajinou Karpat a Beskyd. Celou cestu nás provázelo nádherné počasí, tak snad jedinou drobnou vadou byla slabší organizace vyjížďky. Na základnu jsme dorazili krátce po 18.00 h. Všichni jsme se již těšili do sklípku na ochutnávku místních skvělých vín. O stylovou atmosféru  ve sklípku se postarala cimbálová muzika a obrovská spousta objednaného jídla a pití. Někteří vytrvalí jedinci vydrželi křepčit až do brzkých ranních hodin. 

Neděle 16.8. Nastal den balení a loučení s novými přáteli. Snídaně byla skvělá, ještě se sedělo a rozprávělo. Po zaplacení jsme se každý vydal svou cestou. Co dodat závěrem - akce to byla velice zdařilá, počasí nám celý víkend přálo, Somík nafotil vše skvěle, tak snad se letos ještě alespoň jednou setkáme.

See you soon.  Anglán

nahoru