2.3 litres. 221Nm kroutícího momentu. Zatmění. Streetfighting cruiser. Ostrý!Rocket III Roadster není normální, je velmi, ale opravdu velmi zvláštní. Žádný jiný motocykl na této planetě se ani nepřibliží síle kroutícího momentu, která trhá stromy z kořenů a kterou produktuje tříválec, který si nic nezadá s turbínou. Otoč plynem a vyraž! Skvělý zvuk a neméně skvělé brzdy. ABS již ve standardu. Stylový vzhled streetfighteru. 

Jsi dostatečně ostrý pro Rocket III Roadster?

Motor

Typ: Kapalinou chlazený řadový tříválec DOHC
Obsah: 2294cc
Válce: 101,6 x 94,3mm
Komprese: 8.7:1
Palivo:
Vícebodové sekvenční vstřikování paliva

Převody

Sekundární převod: Ozubenými koly
Spojka: Vícelamelová, v olejové lázni
Převodovka: 5-ti stupňová

Části motorky

Rám: Dvojitý kolébkový z trubkové oceli
Přední kolo: 5-ti paprskové, hliníkové kolo 17 x 3.5in
Zadní kolo: 5-ti paprskové, hliníkové kolo 17 x 7.5in
Přední pneumatika:150/80 R 17
Zadní pneumatika:240/50 R 16
Přední tlumič: 43mm obrácené vidlice, délka pružení120mm
Zadní tlumič: Dvojité zadní pérování s nastavitelnými 5 pozicemi, délka pružení 105mm
Přední brzdy: 4 pistkové Nissin brzdy na 320mm kotoučích
Zadní brzdy: 2 pistková brzda Brembo na 316mm kotoučih

Rozměry

Délka: 2500mm
Šířka: (řidítka) 970mm
Výška: 1165mm
Výška sedla: 750mm
Rozvor: 1695mm
Poloměr otáčení: 32°/148mm
Suchá váha: 367kg
Velikost nádrže: 24 litrů

Technické údaje

Maximální výkon: 148PS / 109kW při 5750 rpm
Kroutící moment: 221Nm při 2750 rpm

Barva

Phantom Black, Matt Black, Phantom Blue Haze, Phantom Red Haze

 

Rocket III Roadster má sofistikovaný ABS systém, který provádí 100 kalkulací za sekundu, aby kontroloval extrémní brždění. Vepředu zajišťují brzdnou sílu potřebnou pro tak výkonný motocykl dva čtyřpístkové brzdiče, které se zakusují do plovoucího brzdného kotouče o průměru 320mm. Zadní brždění zajišťuje dvoupístkový brzdič a brzdový kotouč 316mm vyvinuté speciálně firmou Brembo.

Výhružně zatemněné obrácené vidlice 43mm umožňují precizní řízení, zatímco zcela nové zadní tlumiče zajišťují pohodlné a klidné svezení i pro dva. V kombinaci s vylepšenou ergonomií je jízda na Rocketu III Roadster nejvíce sportovní ve srovnání s ostatními motockly které hrdě nosí znak Rocket III na nádrži.

Ať již v jiskřivé černé Phantom Black nebo matově černé variantě, vzbuzuje Rocket III Roadster na první pohled dojem kvality. Motor je součástí designu dvojitého páteřového trubkového rámu, což zajišťuje maximální tuhost. Díky nové ergonomii má jezdec ideální pozici a temné prvky pefektně sedí k agresivnímu stylu streetfigteru a pozvrzují, že Roadster má nejen perfektní jízdní vlastnosti, ale i vzhled.

Dvě varianty černého provedení dělají z Rocketu III ještě většího drsňáka než dosud. Můžete si vybrat jiskřivou černou variantu Phantom Black nebo minimalistickou variantu Matt Black. Vybaven ještě dalšími temnými komponenty působí Rocket III Roadster akčně. Počínaje srdcem 2,3 litru, přes vidlice 43 mm až po temné prvky z něj vyzařuje klasická agrese streetfighteru.

V Rocketu III Roadster je zatím nejsilnější verze vodou chlazeného řadového tříválce o objemu 2,3 litru. Se 146 bhp při 5 750 ot./min. je Rocket III Roadster nejsilnějším modelem Triumphu. Je to ale především síla kroutícího momentu, která skutečně odlišuje Rocket III Roadster od ostatních motocyklů. Kroutící moment 194Nm je zatím největší ze všech motocyklů na trhu. Jeho akcelerace je bezkonkurenční. Nicméně nezávisle na velikosti má motor neuvěřitelně hladký chod. Hřídel pro přenos síly na zadní kolo se točí v opačném směru, než kliková hřídel, což zajišťuje minimální reakci motocyklu na moment motoru.

nahoru