Pět let po představení populárního sportovního toureru Sprint ST 1050cc přichází nový model Triumph Sprint GT, který je ještě více praktický díky většímu důrazu na sportovně-cestovní využití.

To ovšem neznamená, že Sprint GT ztratil sportovní říz, díky kterému byl Sprint ST jedním z nejpopulárnějších motocyklů Triumph. Jak byste očekávali od britského stroje s etiketou Grand Tourer, Sprint GT přináší výkon v praktickém a stylovém obalu.

O výkon se stará novější verze legendárního tříválce Triumphu o objemu 1050cc. Poslední inkarnace tohoto motoru, který byl poprvé představen u Sprintu ST v roce 2005, přináší zvýšení výkonu, kroutícího momentu a využitelnosti. Se 130bhp nabízí Sprint GT vynikající výkon s hlavním důrazem na přenos ve středních a nikoliv nejvyšších otáčkách.

Praktičnost je synonymem tohoto motocyklu. Důkazem jsou nové kufry o objemu 31 litrů, ABS již ve standardu, úložný prostor pod sedlem, nádrž na ujetí 200 mil a možnost doplnění o top box, do kterého se bez problému vejdou dvě helmy a jehož součástí je navíc i 12 voltová zásuvka, ve které je možné dobíjet mobilní telefon nebo notebook. Oproti konkurenčním sportovním tourerům nabízí Sprint GT skvělý vztah ceny a výkonu.

Motor

Typ: Řadový, kapalinou chlazený, 12 ventilový, DOHC tříválec
Obsah: 1050cc
Válce: 79x 71,4mm
Komprese: 12,0:1
Palivo:
Vícebodové sekvenční elektronické vstřikování SAI

Převody

Sekundární převod: Řetěz, X-kroužek
Spojka: V olejové lázni, vícelamelová
Převodovka: Šestirychlostní

Části motorky

Rám: Lehká slitina, perimetrický
Kyvná vidlice: Jednoramenná, z lehké slitiny a možností nastavení
Přední kolo: Lehká slitina, 5 paprsků, 17 x 3,5in
Zadní kolo: Lehká slitina, pět paprsků, 17 x 5,5in
Přední pneumatika: 120/70 ZR 17
Zadní pneumatika: 180/55 ZR 17
Přední tlumič: Showa 43mm vidlice s nastavitelným předpětím, délka pružení 127mm
Zadní tlumič: Showa monoshock s nastavitelným předpětím a délkou pružení 152mm
Přední brzdy: Dvojice plovoucích brzdových kotoučů o průměru 320mm, Nissin čtyřpístkové bzdiče, ABS
Zadní brzdy:Jednokotoučová o průměru 255mm , dvoupístkové brzdiče Nissin , ABS

Rozměry

Délka: 2260mm
Šířka: 760mm
Výška: 1210mm
Výška sedla: 815mm
Rozvor: 1537mm
Poloměr otáčení: 23.5°/84mm
Suchá váha: 268kg
Velikost nádrže: 20 litrů

Technické údaje

Maximální výkon: 130PS / 128bhp / 96 kW @ 9200rpm
Kroutící moment:108Nm / 80 ft.lbs @ 6300rpm

Barva

Pacific Blue, Aluminium Silver

 

Před pěti lety jsme představili populární sportovní tourer Sprint ST 1050cc a nyní přicházíme s novým modelem. Ještě větší důraz je kladen na praktičnost a aspekty sportovního touringu - je přímo stvořen pro všechny cesty.

Součástí Sprintu GT jsou Jiz jsem standardu kufry o objemu 31 litrů.

Vylepšené brzdy s lehčími disky jsou pevněji připevněny a mají větší životnost. Díky novým brzdovým destičkám došlo k přibližně 10% zvýšení účinnosti brzd, takže váš pocit z brždění bude ještě lepší.

Páteřový rám z lehké slitiny je převzatý ze Sprintu ST, zatímco u 43mm předních vidlic byla zlepšena kontrola a pérování. Zbytek podvozku je zbrusu nový a byl navržen specielně pro Sprint GT.

Zcela nové zadní tlumiče jsou velmi praktické, protože je možné ručně měnit nastavení kol podle toho, zda na motocyklu jedete sami nebo ve dvou.

Sprint GT má nové a ještě výkonnější reflektory, které umožňují lepší rozložení světla oproti typu reflektorů použitých u Sprintu ST.

nahoru