Novinky 2010


Nové brožury 26/10/2010

Speed Triple - NEW , Sprint GT - NEW , Cruisers , Modern Classics , Clothing podzim , Roadsters/Supersports/Touring/Adventure


Triumph na výstavě EICMA v Miláně představil zbývající modely produktové řady 2011

Jedná se o dlouho očekávané adventure cestovní endura Tiger 800 ( 8990 Euro) a Tiger 800XC ( 9990 Euro) a dále novou Daytonu 675.

Modelová řada Triumphu pro rok 2011, jejíž součástí jsou i nové modely Speed Triple, Thunderbird Storm, America a Speedmaster, které byly minulý měsíc představeny na výstavě Intermot, je nejsilnější ve 109 leté historii společnosti.

Zcela nový Tiger 800 je premiérou Triumphu ve třídě adventrue cestovních endur středního objemu. Oba dva modely mají společný tříválcový motor o obsahu 799cc s výkonem 95 PS a dlouhým zdvihem. Dalším společným prvkem je pevný ocelový rám. Každý z nich má však svá vlastní specifika. (Tiger 800 specifikace)

Tiger 800 je výrobrně ovladatelný a je určen pro jízdu ve městě i na silnicích. Má litá kola a díky možnosti nastavení sedla na minimální výšku 810 mm je určen široké skupině jezdců. Naopak vyšší Tiger XC je díky pérování s dlouhým zdvihem a 21 palcovému přednímu kolu jako stvořený pro jezdce, kteří hledají nefalšované off-roadové zážitky. Zdolá bez problémů i nejnáročnější terén a vysoká jezdecká pozice umožňuje perfektní přehled.

Oba dva nové modely Tigeru přicházejí s šírokou nabídkou originálního příslušenství, díky kterému je mohou majitelé upravit podle svých představ. Specielně pro Tiger 800 byly vyrobeny vysoce kvalitní  tvrdé i měkké kufry, které jsou jako stvořené pro cestování. Nízká a komfortní sedla rozšiřují jeho dostupnost pro širokou skupinu jezdců.

Řada off-roadových ochranných dílů byla vyvinuta pro jezdce, kteří chtějí motocykly otestovat i mimo silnici. Alternáror 550w, který patří k nejlepším ve své třídě, je zárukou, že Tiger 800 nebude mít žádný problém s pomocnými světly ani vyhříváním rukojetí řidítek, které je součástí originálního příslušenství.

Daytona 675R je opravdovým zážitkem pro znalce sportovních motocyklů. Základem zůstala úspěšná Daytona 675, která získala celou řadu ocenění. Daytona 675R byla vyvinuta ve spolupráci s předním výrobcem pérování, švédskou firmou Öhlins a výsledkem je stroj ze třídy Supersport s vysoce kvalitním odpružením, které je totožené s odpružením používaným v nejnáročnějších závodech světových mistrovství.

Daytona 675R má Öhlins závodní vidlice 43mm NIX30 a zadní pružící jednotku TTX36 vyvinutou pro MotoGP. Radiální brzdiče a radiální hlavní brzdový válec od italské firmy Brembo jsou zárukou prvotřídní brzdné síly.

Dalšími prvky zahrnutými u Daytony 675 již do standardu jsou rychlořazení a celá řada dílů kapotáže z uhlíkových vláken, a to včetně ochranného tepelného štítku u tlumiče výfuku a předního blatníku. Lap timer a programovatelná řadící světla byla převzata z Daytony 675.


První jízda na Triumph Tiger 800

 


Kaskadér Josef Sršeň Šiler

ukončil spolupráci se značkou Yamaha. V příštím roce bude spolupracovat a prezentovat značku Triumph na motocyklu Triumph Speed Triple 1050.

www.pepa-srsen.cz


Novinky 2011


 Triumph Adventure www.triumphadventure.com

Dva nové modely od Triumph mají označení Tiger 800 na silnici a Tiger XC 800 pro off-road. Tato informace je zaznamenána v instituci California Air Research Board (CARB), která zaznamenává emise všech vozidel, s cílem umožnit prodej v USA.
Zde jsou první fotografie a video nového Triumph Enduro, který bude pravděpodobně představen na motocykl Show v Miláně.
Podle časového planu bude postupně odhalen: 4. srpna: motor, 1. září: rám, 6. října: Oblečení a doplňky


Nový Sprint GT je již dostupný u autorizovaného prodejce Triumph Praha.


Triumph Sprint GT 1050 více info ZDE


Triumph Thenderbird SE 2010

Mezi vlastnosti této verze je vybavení které je vhodnější pro dálkové cesty. Nová metalíza Carnival Red + ABS ve standardní výbavě pro zvýšení aktivní bezpečnosti. Polykarbonátový štítek s vynikající životností a odolností proti poškrábání. Rychle odnímatelná opěrka spolujezdce, díky které je jízda ve dvou maximálně komfortní. Pro zvětšení prostoru na zavazadla je jeho součástí chromovaný zadní nosič. Kvalitní kožené brašny. Součástí Thunderbirdu SE jsou nášlapy pro řidiče i spolujezdce. Nášlapy pro spolujezdce jsou nastavitelné.


Nová barva pro Speed Tripla

Matte Khaki bude k dispozici od června.


Triumph Daytonu 675 SE 2010

Daytona 675 SE se líší od loňského modelu na boku umístěnou závodní grafiku, ráfky s bílým proužkem a celou řadu dílů z karbonových vláken, které lze vybírat z katalogu příslušenství Triumph. Novým prvkem Daytony 675 SE jsou nastavitelné lité páčky podobné těm, které jsou k vidění u závodníků světových supersportů, stejně jako karbonový štítek a koncovka výfuku, které dotvářejí její sportovní vzhled. Daytona má nejnovější technologii podvozku, včetně vysoce propracovaného nastavitelného předního a zadního pérování. Tyto pérovací jedotky mají nastavitelné tlumení pro vysoké i nízké rychlosti a umožňují jedinečné jízdní vlastnosti na závodní trati i silnicích. Daytona 675 SE má sice standardní tříválcový motor 126 ps o objemu 675cc, ale díky široké nabídce příslušenství nabízí majitelům možnost originální úpravy vzhledu podle vlastních představ. Nadšenci pro závody ji mohou vylepšit celou řadou závodního příslušenství, včetně lehkých dílů z karbonových vláken, jednoduše zapojitelné sady pro rychlořazení nebo sadou zadních stupaček a tlumičem v závodním stylu, které vznikly ve spolupráci s italskou firmou na výrobu závodních dílů Arrow Special Parts.


Motocykl roku 2010 v České republice

Příznivci a majitelé motocyklů Triumph, letos můžete poprvé podpořit Vaši oblíbenou značku hlasováním v soutěži Motocykl roku 2010 v České republice! Nominovány jsou následující motocykly: V kategorii sportovní a silniční motocykly: DAYTONA 675
V kategorii naked bikes: STREET TRIPLE R
V kategorii choppery: THUNDERBIRD
Hlasovat můžete na stránce www.motocyklroku.cz


Motosalon Brno 2010

Oficiální importér TRIUMPH PRAHA Vás zve na výstavu MOTOSALON BRNO 2010,která se koná od 10. 3. do 14. 3. 2010 v areálu BVV. Najdete nás v pavilonu P. Více ZDE


NOVINKY

Rok 2010

Rok 2009

nahoru